marketing

Popularność reklamy internetowej

Reklama internetowa przy obecnym rozwoju sieci globalnej staje się jedną z najbardziej popularnych form reklamy. Korzystają z niej małe firmy procujące lokalnie jaki i giganci działający na skalę światową. Zaletą tej formy reklamy jest fakt, że jest ona dostępna dla każdego bo można znaleźć warianty droższe i tańsze ale tak samo skuteczne. Pozycjonowanie stron jest filarem reklamy internetowej. To podstawowa usługa, która ma zapewnić odnalezienie naszej witryny przez wyszukiwarki i umieszczenie jej na jak najwyższej pozycji wyników wyszukiwania. Skąd bierze się taka potrzeba?

Po pierwsze jest to spowodowane faktem, że ludzie przeglądający wyniki wyszukiwania ograniczają się do drugiej strony czyli pierwsze dwadzieścia wyników. Szanse na to, że nasza witryna przy szukaniu po jakiejś ogólnej frazie np. sklep komputerowy bez pozycjonowania znajdzie się na początku są prawie zerowe. Proces pozycjonowania opiera się na frazach, które mają zastać przypisane naszej witrynie oraz kiedy jedna z nich zostanie użyta podczas wyszukiwania naszej strony. Pozycjonowanie nie jest drogą formą reklamy, jeśli zostanie użyte umiejętnie, to znaczy jeśli dopasujemy odpowiednią liczbę fraz, które doskonale będą odpowiadać profilowi naszej działalności. Średni koszt pozycjonowania hasła określany jest na około sto złotych.

Trzeba pamiętać, że opłata jest naliczana co miesiąc za każde pozycjonowane hasło. Proces pozycjonowania nie jest szybki, jeśli używamy popularnej frazy może on zająć nawet kilka miesięcy. Jednak opłaty w dziewięćdziesięciu przypadkach są pobierane od momentu, kiedy nasza witryna dostanie się do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania konkretnej frazy. Procesu tego nie można zbytnio pośpieszać, ponieważ pozycjonowanie nie jest zbytnio zgodne z założeniami właścicieli wyszukiwarek. To one powinny znajdować witryny najbardziej odpowiadające szukanej frazie, czyli najbardziej wartościowe a nie te najlepiej pozycjonowane. Gdy wyszukiwarka wychwyci, że jakaś witryna za szybko pnie się w rankingu, witryna to może zostać wykluczona z wyników wyszukiwania.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *